O nás

Novinky

Naše mačky

Naši kocúri

Mačiatka

Plány

Odchovy

Mačacie nebíčko

História britiek

Fotogaléria

Kontakt

Linky

Novinky 2012 -2010
 

****************************

November 2012

V nedeľu 10.11. sme sa vybrali na výstavu do Viedne, kam som zobrala Leontynku a Sannyho.
Sanny dostal krásny posudok, ale keďže momentálne je to pubiš s veľkým telom a malou hlavou, do BIS nepostúpil. Leontýnka získala svoj tretí CAC (čím dosiahla titul CHAMPION)
a bola nominovaná do BIS, kde prehrala losom.


25.11. sme boli na špeciálnej výstave britských mačiek vo sfarbení colorpoint s bielou v Lysej nad Labem. Keďže je toto doposiaľ neuznané sfarbenie už niekoľko rokov mojou srdcovou záležitosťou, požičala som si Berenicu a Lale od ich nových majiteľov a spolu s Jasminkou a Brigitkou sme vyrazili na ďalekú cestu.
Moje "dievčatá" mali úspech, udeľovali sa 4 ceny - za najlepšie telo, srsť, hlavu a oči. Berenica dostala cenu za najlepšiu srsť, Lale zasa za najlepšiu hlavu a oči.
Naše "vypiplané miminko" Láluška sa stala aj najkrajšou britskou colorpoint-bicolor mačičkou výstavy.

17.10.2012

Po dlhom čase zopár noviniek...
Rady našej chovateľskej stanice rozšíril úžasný a rozkošný čertík - kocúrik v mojom obľúbenom sfarbení modrý poit Sanny Lynn Crazy Blue.
Sanny k nám pricestoval z Čiech a ja zaňho ďakujem Janke Schusterovej.

Vytvorila som (konečne!) stránku našej Leontynke.
No a najväčšou správou je, že sme konečne v novom bytíku v Bernolákove! Mačičkám aj mne sa tu páči, ešte väčšia radosť bude na jar, keď dokončíme záhradku a pusinky budú môcť chodiť na slniečko.

19.09.2012

Kocúrikovia zo spriatelenej chovateľskej stanice Joy of Life hľadajú nové domovy! Pokiaľ hľadáte maznáčika so skvelou povahou, nádherného miláčika, ktorý by Vám spríjemnil domov a dal Vám veľa, veľa lásky, kontaktujte prosím moju kamarátku Katku. www.joyoflife.sk, tel.: 0911 480 731 Kocúrikovia majú 5 mesiacov, sú to naše "vnúčatká" po Henriškovi, po ktorom zdedili skvelú povahu.
 

06.08.2012

Cez víkend sme sa zúčastnili medzinárodnej výstavy mačiek v Bratislave v silnej zostave - Harmony, Cesminka a Leontynka.
V sobotu boli všetky tri princezničky nominované do BIS, Harmony získala BIS kastrát/mačka sk. 3 a na moje veľké prekvapenie Leontynka dostala BIS dospelá chovná mačka sk. 3!!! Harmonička na tejto výstave dostala posledný CAGPIB, čím dosiahla titul GRANDINTERPREMIOR a tým momentálne ukončila svoju výstavnú kariéru.

V nedeľu bola na výstave už len Cesminka a Leontynka. Bohužiaľ sa obidve mačičky dostali k tej istej posudzovateľke. Cesminka porazila konkurenciu (aj svoju vnučku Leontynku) a bola nominovaná do BIS. Cesminka dostala svoj posledný CAGCIB a tak sa môže chváliť titulom GRANDINTERCHAMPION. Týmto jej výstavná kariéra bola ukončená a ja dúfam, že sa ešte tento rok dočkám jej mačiatok.

18.06.2012

Tento víkend sme sa zúčastnili výstavy vo Viničnom. Zobrala som našu výstavnú stálicu Harmony, ktorá obidva dni dostala titul CAGPIB a bola nominovaná do BIS. V nedeľu získala BIS kastrát mačka skupiny III. Po troch rokoch som na výstavu zobrala aj Cesminku. Obidva dni získala CAGCIB, v nedeľu v silnej konkurencii i BIV a nomináciu do BIS, ktorá jej ušla skutočne len o chlp. Hlavne na Cesminku som veľmi hrdá, správala sa ako modelka, výstavu si vyslovene užívala a posudzovateľom sa veľmi páčila.
Za krásne fotky opäť ďakujeme p. Volárikovi.

14.06.2012

Cesminka absolvovala znova po 2 rokoch vyšetrenie srdiečka a je HCM negatívna.

10.06.2012

Dnes naša najstaršia mačička Anabelka oslavuje svoje deviate narodeniny.
Jej príchod na svet zmenil môj život. Anabelka je mačičkou, ktorá je zakladateľkou môjho chovu a všetky moje mačky majú v krvi jej gény.
Momentálne si u mňa užíva život na dôchodku. ;-) Prajem jej ešte veľa, veľa šťastných rokov!
Moja vďaka patrí Martinke Palkovičovej, ktorá mi moju prvú mačičku s dôverou zverila.

10.05.2012

Cez víkend sme si s Harmoničkou spravili výlet do Brna na výstavu.
Obidva dni získala hodnotenie CAGPIB a bola nominovaná do BIS.
Výstava bola úžasná a otec kamarátky Emky Volárikovej spravil kopec krásnych fotiek.

25.04.2012

Naša Anabelka bola v piatok vykastrovaná a teraz si bude užívať mačací dôchodok u nás na gauči.

04.04.2012

Keďže nás tento rok čaká veľké sťahovanie do nového bytíka,
rozhodli sme sa odložiť mačiatka až na jeseň 2012.

16.02.2012
Dnes nám prišli super správy z ďalekého Ekaterinburgu.
Lolitka bola na výstave kde mala veľký úspech (Best of Breed of Division) a dosiahla titul champion!

28.01.2012
Nový rok sa u nás niesol v znamení lúčenia, Lucasko sa presťahoval no nového domova. Keďže mi veľmi prirástol k srdcu, pri jeho odchode ma veľmi bolelo srdiečko. Miláčik sa presťahoval k Mirke a jej manželovi a podľa správ, ktoré mi od nich chodia, sa majú všetci dobre a veľmi rýchlo si na seba zvykli. Lucasko ich každý deň čaká pri dverách a hneď si ľahne na chrbátik, aby mu mohli škrabkať bruško.
Ďakujem Mirke za starostlivosť o Lucaska.

21.12.2011 Pohľadnica od Gipsyho

Veselé Vánoce a hodně štěstí do nového roku přejí Lucka, David a Natálka!

30.11.2011
Cez víkend sme sa zúčastnili medzinárodnej výstavy mačiek v Nitre. V sobotu nás zastupoval Kristian von Hunady a jedho maminka Harmonička. Kristianko mal svoju premiéru, dostal úžasný posudok a bol vo výbere do BIS. Harmonička dostala posledný CAPIB a tým splnila podmienky pre pridelenie titulu Interpremior. Ukázala sa i v BIS, kde ju porazila nádherný korytnačinová britka.

V nedeľu som z domu zobrala "silnú" zostavu. V triede mačiatok sme predstavili polročnú Leontýnku, ako kastrátka nás zastupovala Harmony a prvý raz ako veteránka sa výstavy zúčastnila Avelinka. Všetky tri dievčatká sa veľmi páčili a všetky tri boli nominované do BIS. Harmony získala BOS a Avelin si odniesla pohár ako najlepší veterán výstavy. Na záver dňa prebehla špeciálna súťaž britských mačiek vo sfarbení colorpoint. Na moje veľké prekvapenie v silnej konkurencii najlepšie obstála Avelin, ktorá celú súťaž vyhrala! Špeciálnu cenu dostal Dante Joy of Life, syn nášho Henriška, ktorí žije u kamarátky Katky.

Chcela by som veľmi poďakovať Katke Prokajovej a Majke Dornovej za pomoc pri vystavovaní mojich pusiniek v čase, keď som si plnila povinnosti stewarda. ;-)

28.10.2011
Dnes je to presne 7 rokov, čo sa v narodili prvé mačiatka, nesúce meno "von Hunady". Avelin, Archibald, Adelaid, Alischa a Annabell Jr., do ďalšieho života Vám prajem aspoň toľko zdravíčka, šťastíčka a lásky, ako ste mali doteraz. Moja veľká vďaka patrí ich majiteľom, ktorí im dávajú veľa starostlivosti a veľa, veľa lásky.

07.10.2011
Lolitka sa odsťahovala do nového domova, až do ďalekého Ekaterinburgu. Podľa správ z novej rodinky sa už udomácnila a robi neplechu. Pridávame poslednú fotku pred odletom, za ktorú ďakujem Soničke Štěrbovej a prvú z nového domova, ktorú nám poslala Natalia, CHS Diamond - PRO.

14.09.2011
V sobotu 10.9.2011 som zobrala Lucasa a Leontynku na 3. propagačnú výstavu mačiek do Trnavy.
Keďže je to "naša" výstava, zúčastniť sme sa proste museli. ;-)

Miláčikom sa v klietke príliš nepáčilo, Lucas sa chcel stále muchlinkovať a Leontýnka sa zasa chcela hrať s pierkom, čo dávala všetkým jasne najavo hlavne hlasovými prejavmi. Na tejto výstave neprebieha klasické posudzovanie, ale návštevníci si sami vyberajú najkrajšie mačičky. O to viac nás potešilo, že Leontýnka bola druhá najkrajšia mačička výstavy.

Je to supermuchlavec, ktorý najviac miluje papať a hladkať na brušku.

05.9.2011
V sobotu sa naše prvé miminko - Lale - presťahovalo do novej rodinky. Býva u mojej kamarátky Alenky, Peťka a Andyho v Trnave, kde už 4 roky žije aj náš Edward.
Láluška sa okamžite zabývala a všetkých si omotala okolo packy.


15.6.2011
Máme mačiatka!
27.5.2011 sa Jasminke narodili mačiatka, tri mačičky a kocúrik.
vrhl29.4.2011
Po dlhom čase som sa dostala k úprave stránok.
Koncom mája čakáme mačiatka od Jasminky a Henricha.


Vo februári sme sa s Harmony zúčastnili výstavy mačiek vo Viničnom, Harmony obidva dni získala CAP.
V marci sme navštívili výstavu v Bratislave znova s Harmony
a obidva dni sme si domov priniesli pohár za BIS - kastrát.
Na tejto výstave sme predstavili aj Edwarda, ktorý dostal krásny posudok.

23.11.2010
Máme kocúrika!
Po dlhých rokoch hľadania a čakania som si splnila obrovský sen
a z víkendového výletu do Anglicka som si priniesla úžasné mačiatko - Edwarda.
Cestu zvládol bez problémov a od ustráchaného miminka má naozaj ďaleko.
Veľmi rád papá a hrá sa, ale najradšej sa mazlinkuje.
Jeho sekciu, viac fotiek a informácií pripravím čoskoro.
Ďakujem Katke Prokajovej za veľkú mieru trpezlivosti a hlavne za to,
že bola ochotná absolvovať so mnou "adrenalínovú" cestu do Birminghamu.Moja veľká vďaka patrí Karen za trpezlivosť a za to, ze mi zverila Edwarda - najúžasnejšieho kocúrika.
Many thanks to Karen for her patience and for entrusting me Edward - the most amazing tomcat!


 
  © 2006 - 2024 www.vonhunady.sk | Počet prístupov: 441085 | Dnes: 0
Webhosting UX Solutions s.r.o.