O nás

Novinky

Naše mačky

Naši kocúri

Mačiatka

Plány

Odchovy

Mačacie nebíčko

História britiek

Fotogaléria

Kontakt

Linky

O nás

Pár slov o mne....

Už ako malé dieťa som milovala prírodu a zvieratká. Vyrastala som v rodinnom dome na vidieku a tak pes a mačky boli súčasťou môjho života od narodenia. Veľmi som chcela psíka – anglického kokršpaniela zlatej farby. Tento sen sa mi splnil a v novembri 1999 som dostala Peggy – malinkú fenku, ktorá vyzerala ako plyšák. Po presťahovaní sa do veľkomesta Peggy zostala u rodičov a mne začal chýbať zvierací maznáčik. V tom čase som mala časovo pomerne náročnú prácu a bolo mi jasné, že psíka si kúpiť nemôžem, tak som môj sen na nejaký čas vzdala.

Ako som sa dostala k mačičke

Jedného dňa mi zavolala Martina Palkovičová, moja dlhoročná kamarátka, že si kúpila mačičku. Okamžite som sa na ňu išla pozrieť a prvý raz v živote som videla britskú mačku v sfarbení colorpoint. Ihneď som sa zaľúbila a padlo rozhodnutie – aj ja takú chcem. Bohužiaľ, nebolo to také jednoduché. V tom čase proste britskí colorpointi u nás neboli a tak som si na moju Anabelku počkala 2 roky. Počas „čakania“ som s Martinou a jej mačičkou Greisy chodila na výstavy a zistila som, že by ma bavil chov.
Anabelku som si vybrala z prvého vrhu colorpointov, ktorý sa na Slovensku narodil. Deň, keď sa ku mne nasťahovala zmenil veľa vecí v mojom živote. Nikdy som netušila, že si môže mačička tak získať človeka a úplne si ho omotať okolo packy, tak ho upokojiť a dať mu toľko radosti.

Moja chovná stanica

Moja chovná stanica bola založená v roku 2004 a je členom medzinárodnej organizácie FIFe. Nakoľko ma britskí colorpointi skutočne uchvátili, zameriavam sa najmä na ich chov vo farbách odznakov modrá, lilavá a čokoládová. Pokúšam sa vylepšiť najmä typ a farbu očí týchto úžasných maznáčikov. Moja mačacia rodinka sa už rozrástla, momentálne so mnou v byte žijú štyri mačičky, dve mám u mamy a dvaja kocúri sú u tety. Mačičky majú k dispozícii celý byt. Sú kŕmené kvalitnými granulami (Biomill, Hill´s...), kuracím a hovädzím mäsom, konzervami ( ProPlan, Sheba, Gourmet, Felix, Animonda...) a mliečnymi výrobkami. Pravidelné odčervovanie a vakcinácia (Panleukopenia, Rhinotrachytis, Calici, Chlamydia a FeLV) sú samozrejmosťou.
Moje mačky sú testované na FeLV, FIV a majú spravené i genetické testy na PKD (negat.), pravidelne testujeme i HCM.

 
  © 2006 - 2024 www.vonhunady.sk | Počet prístupov: 447972 | Dnes: 0
Webhosting UX Solutions s.r.o.